STYKÓWKA

sesje wizerunkowe

Tak jak Wam obiecałam tydzień temu-dzisiejszy wpis będzie dotyczył sesji wizerunkowych vel biznesowych.
biznesowe Dasza (8 of 9)
Na początek może banalne pytanie, ale jednak: „Po co w ogóle taka sesja?”

Powodów znajdę co najmniej kilka, w zależności od sytuacji.
Póki co podzielę na 3 kategorie osoby, które na takie sesje się decydują:

 1. Osoby pracujące w dużych/średnich przedsiębiorstwach, korporacjach (w końcu nie bez powodu takie sesje nazywa się też czasem korporacyjnymi) po prostu muszą odbyć taką sesję. Chociażby po to, żeby dyrektor danego działu w Warszawie wiedział jak wygląda dyrektor z Poznania 😉
  Taka sesja często jest wykonywana całej firmie lub całemu działowi, więc tu nie musicie się martwić o wiele szczegółów-zrobi to za Was Wasz przełożony (a właściwie fotograf-o ile będzie kompetentny).
 2. Osoby posiadające własne firmy. Nie od dziś wiadomo, że lubimy wiedzieć z kogo usług mamy skorzystać, bądź nawet od kogo kupić dany produkt. Szczególnie ważne jest zaprezentowanie swojego wizerunku, gdy oferujemy jakaś usługę.
  Ktoś szuka szkolenia, a może dentysty czy radcy prawnego. Często chce zobaczyć jak dana osoba wygląda zanim wybierze się na spotkanie. Zresztą umiejętnie wykonana sesja wizerunkowa może nam pomóc zdobyć zaufanie. Nie wspomnę już, że czytając kogoś bloga, także miło jest wiedzieć jak taka osoba wygląda.
 3. Czasem potrzeba nam po prostu dobrego zdjęcia do życiorysu czy CV.

 

W przypadku punktu 1. zdjęcia będą wykonywane raczej na jasnym tle, w marynarce/koszuli/żakiecie… Po prostu w stroju eleganckim, a i postawa będzie raczej bardziej formalna.
Natomiast jeśli mówimy o punkcie drugim… Tutaj to już tylko od nas i dobrego pomysłu zależy co zrobimy.
Czy będzie to po prostu portret z większym uśmiechem, w mniej formalnym stroju, a może właśnie w miejscu naszej pracy: przy biurku, w gabinecie. Może jednak zdecydujecie się na portret zwany przeze mnie „szklanym”, który mieliście okazję oglądać tydzień temu, gdzie pokazywałam sesję wizerunkową radcy prawnego-tutaj.
Tak naprawdę to my mamy decydujące zdanie o tym jak będzie wyglądać nasza sesja. Możemy zaskoczyć klienta czymś wręcz szalonym, a możemy pozostać przy bardziej tradycyjnym podejściu. Trzeba po protu zastanowić się do jakiej grupy docelowej chcemy trafić i voila!
Jeśli zaś mówimy o zdjęciach potrzebnych do CV-tu troszkę mix obu powyższych. Tzn.w zależności od branży w jakiej się specjalizujemy wybieramy klasyczne portrety bądź, chcąc zaskoczyć przyszłego pracodawcę kreatywnością, możemy zamieścić oryginalne zdjęcia.

Warto tez wspomnieć o makijażu: raczej stawiamy na oszczędność niż przesyt.
Chyba, że np. szukasz pracy jako wizażystka i to właśnie Twój pomysł na makijaż przy okazji wizytówka Twojej pracy.

To teraz zapraszam na kilka kadrów. Jak zauważycie: niektóre sesje były wykonywane w różnych wersjach, ponieważ dana osoba potrzebowała bardziej oficjalnego zdjęcia na stronę internetową a już mniej na np. bloga.

 

 

biznesowe karolina (11 of 8male)

biznesowe karolina (13 of 8)72

biznesowe Dasza (6 of 9)

biznesowe karolina (4 of 6)male

biznesowe Dasza (13 of 2)

biznesowe Tomek (8 of 1male)3

biznesowe Tomek (1 of 4)72

sesja wizerunkowa Ula Szefler (9 of 1)2

biznesowe paatryk (3 of 5)72

biznesowe paatryk (8 of 4)72

sesja wizerunkowa-B.Jagusiak stomatolog (66 of 82)_3

sesja wizerunkowa-B.Jagusiak stomatolog (2 of 82)

Tak naprawdę w takiej sesji bardzo ważne jest wybrać dobrego fotografa, który po prostu Was zrozumie i pokaże to, na czym Wam naprawdę zależy.
A Wy na jaką sesję wizerunkową byście się zdecydowali? I z jakich powodów?

mini
 • POLUB STYKÓWKĘ »
 • »
 • A jaką sesję wizerunkową byś zrobiła sobie? 🙂

 • Przydałaby mi się taka do bloga – sesja z nawiązaniem do sztuki! 🙂

  • KasiaSkotnicka-Nowak Stykówka

   Pewnie, ja właśnie myślę, że fajnie jak sesja nawiązuje do tematyki. Co więcej-uważam, że powinna! 🙂

 • Nadmieniłabym jeszcze, że warto do takich sesji się też odpowiednio przygotować, przemyśleć swój wizerunek i wrażenie jakie chcemy wywołać, a nawet poćwiczyć pewne pozy i miny przed lustrem. Warto pomyśleć też o akcesoriach i scenografii takiej sesji( w niektórych zawodach bardzo wskazane). Nasze dobre przygotowanie, plus właściwy fotograf gwarantują efekt, z którego będziemy zadowoleni 🙂 Samej zdarza mi się stylizować tego typu sesje, nie mówiąc już o tym iż mam na koncie kilka własnych sesji wizerunkowych (te w których liczyłam na to „że jakoś to będzie- fotograf zdziała cuda” niestety nie nadają się do publikacji;)). Jednak na zdjęciach, które bądź co bądź są elementem autoreklamy powinniśmy się przede wszystkim podobać sami sobie ;), a to wbrew pozorom chyba najtrudniejsze zadanie 😉

  • KasiaSkotnicka-Nowak Stykówka

   Oczywiście, że tak. Ale strój to temat rzeka i tu zawsze przed sesją omawiam temat indywidualnie 🙂 Co do pozowania, to pracuję już dosyć długo z ludźmi i raczej moi klienci chwalą sobie swobodę z jaką ich „ustawiam” -uważam, że to zadanie fotografa 😉 Ale owszem-myślę, że bardzo ważne jest to, żeby się sobie podobać. Twierdzę nawet, że sesje zdjęciowe (przeróżne) są swoistą terapią i potrafią dowartościować 😉
   Dziękuję za odwiedziny!

 • Przydałoby mi się zarówno do bloga jak i w codziennej pracy 🙂

 • Moja sesja wizerunkowa wyglądała tak: http://www.donbolano.pl/2015/05/31/milena-smiley-project/ Brawa dla mojego kolegi za super zdjęcia 😀 – wszędzie panoszą sie teraz na moim blogu i stronie 😉

  • KasiaSkotnicka-Nowak Stykówka

   O, myślę, że bardzo fajnie dobrane tło (mam na myśli te zdjęcia z „bryłą” 😉 ) patrząc na to co robisz 🙂

   • Fakt, to jest budynek Green Day we Wrocławiu. Naprawdę wychodzą tam świetne zdjęcia bo przy okazji się super światło odbija 🙂

 • Marta Odetta

  Piękna sesja 😉 Ja mam niedługo sesję biznesową u siebie w korporacji, jestem ciekawa jak to wypadnie 😉

  • KasiaSkotnicka-Nowak Stykówka

   Dziękuję 🙂 To daj znać co tam fotograf Wam wymyślił 🙂 Chociaż mam wrażenie, że w Polsce w korporacjach jednak sesje bardzo zachowawcze są 😉

 • Widać model bawią się świetnie czego rezultatem są bardzo dobre sesje wizerunkowe.